Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji

Atrakcje #Sobota

slide

Jak działa ŁAŁ?Pasjonaci przygotowali dla Was niesamowite atrakcje. Chcą się z Wami podzielić swoimi zaintresowaniami w formie wykładów, pokazów czy warsztatów. To nie będą zajęcia nudne czy kojarzące się ze szkołą. Nie musicie się wcześniej zapisywać, bez zobowiązań wejść i spróbować nowych rzeczy, a jeśli się Wam nie spodoba, to w dowolnym momencie wyjść i iść gdzie indziej. Najważniejszy jest Wasz komfort i dobra zabawa! A przy okazji, kto wie, może odnajdziecie nową pasję?Wszystko oczywiście za darmo.Poniżej przedstawiamy plan atrakcji na drugi dzień (sobota, 17.09.22). Godz. 10:00Punkt werbunkowy Wilczej Kompanii, 4h*O co chodzi w larpach bitewnych: Przez 2-3 dni będziesz ubrany w sprzęt bitewny, będziesz walczyć bezpieczną bronią. Będziesz żołnierzem z krainy fantasy, będziesz się zachowywać i mówić jak ten żołnierz, będziesz wychodzić na misje bojowe.Wilcza Kompania Najemna z Nuln jest zaciężnym oddziałem ciężkiej piechoty założonym przez sławnego barona Wulframa von Schwarzwolfa. Jego żołnierze są rozpoznawalni przez swoje charakterystyczne czarno-czerwone mundury, czarne pancerze oraz znak: Czerwoną głowę wilka na czarnym tle, pod którą znajduje się wstęga z napisem "Nuln".Nasi landsknechci najczęściej używają do walki mieczy i tarcz, rzadziej można ich spotkać z halabardami, wielu nosi również pistolety.Do wspólnej walki zapraszamy przede wszystkich tych, którzy pragną zakosztować żołnierskiego życia, służby w elitarnej Kompanii obecnej zawsze na pierwszych liniach frontu oraz intensywnej gry drużynowej.* Punkt będzie do 14:00, w każdym momencie można podejść, zagadać, zapytać.Młody elektronik, 1h, sala 204Zajęcia z układami elektronicznymi - łączymy, tłumaczymy i - o dziwo! - działa. SmartBB zaprasza :DStrefa Gry, 7h, aulaW sobotę od 10:00 do 17:00 nasz games room odwiedzą pracownicy sklepu Strefa Gry z nowościami ze świata planszówek, w które będzie sobie można pograć. Chętnie wytłumaczymy zasady i wspólnie pogramy, jeśli będzie Wam brakowało osób w ekipie. :)Nauka gry w Pokémon TCG, 2,5h, aulaStrefa Gry zaplanowała także naukę gry w karciankę Pokémon. Będą mieli gotowe talie, którymi będziecie mogli pograć i poznać zasady gry, a o 12:30 odbędzie się turniej. Macie więc 2,5h, żeby ogarnąć zasady, a kto wie, może wygracie?Tak graliśmy w planszówki na ŁAŁ w Jaworzu (listopad 2017). Godz. 11:00Larp wśród śmiertelników, sala 205Wcielicie się w starożytne bóstwa, angażujące się w wojnę o los ludzkości. Gra toczy się w przestrzeni publicznej, w której opisywać będziecie śmiertelników i kontrolować ich przeznaczenie.

Mamy rok 2022. Zmiany technologiczne przyspieszają, a cywilizacja znajduje się w punkcie zwrotnym. Przełomowe osiągnięcia w dziale energetyki, biotechnologii i informatyki mogą wpływać na ludzkość, tworząc system oparty na błyskawicznych skokach od utopii po niedostatek. Jednakże nadużywanie tej samej nauki, prowadzić może do upadku nowoczesnego społeczeństwa i zapoczątkowania nowej ery - anarchii i cierpienia.Blok larpowy na ŁAŁ poprowadzi grupa Larpowy Ogród (Karolina Wysocka, Sabina Stankiewicz).LARP (ang. live action role-playing) – aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Godz. 12:00Turniej w minisiatkówkę, sala gimnastycznaLubisz siatkówkę? Przyjdź sobie pograć! Możesz tak po prostu albo... zgłosić się do turnieju!Zapisy wkrótce. Godz. 12:30Turniej w Pokémon TCG, 1h, aulaTurniej w karcianą grę Pokémon TCG. Możliwość zakupu talii na miejscu lub grania taliami, które będzie miała Strefa Gry.

Chcesz wziąć udział w turnieju, ale nigdy wcześniej nie grałeś w Pokémon TCG? Wpadnij wcześniej, od 10:00 Strefa Gry będzie uczyć zasad rozgrywki!

Link do wydarzenia turniejowego: https://www.facebook.com/events/587443753126335Godz. 13:00Młody elektronik, 1h, sala 204Zajęcia z układami elektronicznymi - łączymy, tłumaczymy i - o dziwo! - działa. SmartBB zaprasza :DLinoryt, tworzenie ciekawych grafik poprzez dłubanie w wykładzinie, 3h, sala 103Linoryt to technika graficzna, w której matrycą jest linoleum - znaczy to, że za pomocą dłuta żłobie się w nim rysunek. Odbitki mogą powstawać w dużych ilościach, nie tylko na papierze. Wpadnij, żeby wyciąć i odbić swoją grafikę. Materiały będą zapewnione, ale warto zabrać ulubiony ołówek/marker i głowę pełną pomysłów.Prowadząca: Martyna Drobczyk Mateusz Barczyk już raz nas odwiedził! W 2018 roku, na poprzednim ŁAŁ, poprowadził świetne warsztaty z improwizacji teatralnej. W tym roku zapowiada się powtórka! Godz. 14:00Warsztat improwizacji teatralnej, 2h, sala 201Improwizacja to predyspozycja, umiejętność czy wręcz akt tworzenia czegoś, działania bez przygotowania, spontaniczna akcja bądź reakcja. 

Propagowana współcześnie sztuka improwizacji wywodzi się z ćwiczeń aktorskich, opracowanych przez pedagog teatralną – Violę Spolin, choć jej korzenie sięgają szesnastowiecznych Włoch i commedii dell’arte. 

Dziś improwizacja w USA jest powszechnie znana jako forma rozrywki oraz samorozwoju. Pojawiają się także grupy teatralne zajmujące się improwizacją sceniczną. W Polsce również od kilkunastu lat impro rośnie na popularności. 

Spektakl improwizowany – jak nazwa wskazuje – tworzony jest na bieżąco bez scenariusza czy wcześniej ułożonych schematów fabularnych. Umiejętność tworzenia historii tu i teraz na scenie wymaga od twórców ogromu ćwiczeń, jednak dzięki temu widzowie takich wystąpień mogą cieszyć się spektaklem „skrojonym na miarę” – historią, na którą mają realny wpływ. Zazwyczaj przed takim wystąpieniem aktorzy pytają publikę o inspirację – miejsce akcji, sytuację, motyw, relację między bohaterami – i w oparciu o to, co usłyszą, tworzą improwizowany spektakl. 

Na warsztacie uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami technik improwizacji i spróbują ich w praktyce sceniczno-użytkowej.Prowadzący: Mateusz BarczykPolski język migowy i kultura Głuchych - pierwszy kontakt, 1,5h, sala 11Czy wiesz, że każdy kraj ma własny język migowy, a z osobą Głuchą nie zawsze można porozumieć się za pomocą kartki i długopisu?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz na tych warsztatach. Posłuchasz trochę o świecie Głuchych, ich kulturze i codziennym życiu, a także nauczysz się podstawowych zwrotów w PJM (polskim języku migowym).Prowadząca: Julia Dwornik Michał Kozaczko to człowiek o wielu talentach. Poprowadzi dla Was zajęcia z capoeiry i opowie o swojej książce.

Zdjęcie z ostatniego ŁAŁ (wrzesień 2018). Godz. 16:00Warsztaty capoeira, sala gimnastycznaMistrz Pastinha powiedział, że ta sztuka jest dla mężczyzn, kobiet i dzieci, a jedynymi, którzy nie powinni jej ćwiczyć są ci, którzy nie chcą. Capoeira to koło, a jej esencja zawiera się w roda - kręgu ludzi, którzy tworzą najniebezpieczniejszy z tańców i najpiękniejszą ze sztuk walk. Przekonaj się na czym polega jej fenomen. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.Prowadzący: Michał KozaczkoWeźcie wygodny strój!!!Jak nauczyć się angielskiego w 3 miesiące, 1h, sala 10Wykład, podczas którego młody nauczyciel języka angielskiego, doradzi, jak szybko nauczyć się języka obcego.Prowadzący: Dominik JelonLarp - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie?, 3h, sala 201Grupa przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji. Aby przełamać nieco dotychczasową rutynę i dodać spotkaniu pikanterii,

postanawiają zagrać w grę... Od tej pory każdy sms czytany jest na głos, a rozmowa prowadzona w trybie głośnomówiącym.

Co z tego wyniknie? Czy naprawdę nikt nie ma nic do ukrycia? Czy ich związki przetrwają taką próbę?Larp zarówno dla graczy, jak i widowni!!!Blok larpowy na ŁAŁ poprowadzi grupa Larpowy Ogród (Karolina Wysocka, Sabina Stankiewicz).LARP (ang. live action role-playing) – aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru.Łucznictwo: jak nie skrzywdzić siebie ani portfela, 1,5h, sala 11Wykład o tym, jak zacząć przygodę z łucznictwem tradycyjnym, co jest konieczne, a co można sobie darować. Możliwość zobaczenia sprzętu łuczniczego na żywo oraz spróbowania swoich sił w strzelaniu.

Możliwość strzelania z łuku będzie uzależniona od pogody gdyż musi ono być zorganizowane na zewnątrz.Prowadzący: Miłosz NapiórkowskiŁucznicy podczas ŁAŁ w Jaworzu (listopad 2017)Godz. 16:30 VI Liceum Ogólnokształcące w ZSO im. AK na os. BeskidzkimZumba, 1hIdziesz z nami na Zumbę? Zapraszamy!Prowadzący: Joanna (z Pitney Bowes) Godz. 17:00Familiada, 1,5h, sala 10Kto nie zna Familiady? Zbierz znajomych i weźcie udział w naszej ŁAŁ-owej wersji teleturnieju. Weźcie wodę, bo będzie sucho!!!Prowadzący: Dominik JelonDlaczego nie wszystko, co posiada gąsienice i działo, to czołg - czyli o sposobach katalogowania pojpanc, 1h, sala 12Przystępny wykład o rodzajach pojazdów pancernych, definicji czołgu, podstawowych typach i sposobach identyfikacji. Zawierać będzie quiz typu kahoot, by pokazać min. jak niewielkie mogą być różnice między np. czołgiem a niszczycielem czołgów i co naprawdę je determinuje.Prowadzący: Kacper ŁuckaMłody elektronik, 1h, sala 204Zajęcia z układami elektronicznymi - łączymy, tłumaczymy i - o dziwo! - działa. SmartBB zaprasza :D

Tak uczyliśmy się na warsztatach na ŁAŁ w 2018 roku! Godz. 17:30Prelekcja o detalu w architekturze, 0,5h, sala 11Próba zachęty innych do działania w obszarze swoich zainteresowań na przykładzie własnych doświadczeń.Prowadzący: Maciej Pępek Godz. 18:00Streaming, 1h, sala 12Podczas panelu opowiem o streamingu od kulis. Jaki sprzęt jest potrzebny, jak zacząć, ile czasu potrzeba oraz chętnie odpowiem na wszystkie pytania zainteresowanych.Prowadzący: Marcin MusiolikSpotkanie z autorem przygodowej humoreski fantasy pt: Pocięte opowieści, 1h, sala 11Kiedy patrzę na wydaną książkę, myślę sobie, jak wielką przyjemność sprawiło mi jej pisanie. Ale wesołe tworzenie do szuflady ma się nijak do korekty, stawania w szranki z błędami logicznymi i wielosylabowymi potworami oraz bezpiecznym przekraczaniu przecinkowych zasieków. Opowiem też o pułapkach wydawniczych, niuansach selfpublishingu, smaczkach świata przedstawionego w książce i niesamowitym uczuciu, kiedy wymyśloną w głowie historię można w końcu postawić na półce.Autorem książki Pocięte opowieści jest Michał Kozaczko.Godz. 18:00 VI Liceum Ogólnokształcące w ZSO im. AK na os. BeskidzkimSalsa, 1hChcesz potańczyć salsę? Zapraszamy!Prowadzący: Ryszard (z Pitney Bowes) Godz. 19:00Character design - zaprojektujmy postać!, 1,5h, sala 10Lubisz rysować? Chcesz tworzyć komiksy, gry lub animacje, ale nie wiesz, jak stworzyć bohatera? Zapraszamy na warsztaty z projektowania postaci!

Ćwiczenie ma na celu "wyjście z pudełka" i odnalezienie w sobie pokładów kreatywności, o które w życiu byś się nie podejrzewał_.

Choć na miejscu będą podstawowe przybory rysownicze, zachęcamy do zabrania własnych, ulubionych narzędzi.Prowadząca: Olga ThenIslandia - wulkaniczny raj, 1h, sala 201W ramach wykładu opowiem o badaniach które, jako koło naukowe, prowadziliśmy we współpracy z Zespołem Fizyki Środowiska AGH i Islandzkim Instytutem Historii Naturalnej, jak również o samej wyspie, jej budowie i charakterystycznych elementach krajobrazu.Prowadzący: Jakub GorylWykład: Top 10 Mitów o Broni Pancernej (przystępny), 1,5h, sala 12Ciekawy i przystępny wykład o najbardziej popularnych mitach dotyczących broni pancernej. Całe spektrum od 1 WŚ do czasów dzisiejszych. Forma jak najbardziej przystępna dla jak największej ilości osób, niezależnie od posiadanej wiedzy. Prowadzący: Kacper Łucka Godz. 19:30Muzyczne flow - daj się porwać!, 1h, sala 205Warsztaty improwizacji przy użyciu muzyki. Wcielisz się w postać i razem z nią pozwolisz sobie na eksplorację skrywanych uczuć.Zajęcia poprowadzi grupa Larpowy Ogród (Karolina Wysocka, Sabina Stankiewicz). Bitwa rysunkowa (ŁAŁ, wrzesień 2018)Godz. 20:00Turniej w League of Legends, sala 204Turniej w grę Leauge of Legends na mapie Howling Abyss. Gramy 1v1. Zwycięstwo poprzez First Blooda, zdobycie wieży lub zabicie stu minionków. Turniej odbywa się stacjonarnie, będzie streamingowany.

Szczegóły w wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/485115293163687 Godz. 20:30Bitwa rysunkowa - magiel opowieści, 1,5h, sala 201Nie umiesz rysować? Nic straconego, tu nie o to chodzi! Na czym polega bitwa rysunkowa?

Publiczność rzuca 3 hasła. Zadaniem ochotników jest wymyślić i zilustrować coś, co z tych haseł wynika - np. historyjkę. Przyjdź i zgarnij nagrodę!Prowadząca: Olga ThenWykład: Pantera-jeżdrząca kontrowersja [level "expert"], sala 12Jesteś prawdziwym fanatykiem historii? Nie interesują Cię mainstreamowe uproszczenia tylko przysłowiowe "samo mięso" i prawda historyczna? Dobrze trafiłeś, bo ten wykład jest właśnie dla takich Hard-core-ów jak ty! Ponad godzinna rozprawa o najmniejszych szczególikach konstrukcji, doktryny jaka za nią stała,  ingerencji polityki, a to wszystko okraszone debatą. Wyborna zabawa i masa wiedzy, która nie leży na przysłowiowym chodzniku skondensowana w jednym miejscu!Prowadzący: Kacper Łucka Takie fireshow było w 2018 roku! Godz. 22:00Taniec z ogniem, 0,5h, boiskoW ramach pokazu odbędzie się krótki taniec z ogniem z użyciem kija.Przed państwem wystąpi Jakub Goryl! Godz. 22:30Wormsy, 3h, sala 201Pamiętacie grę Wormsy? Chodzi o tę turową rozgrywkę walczących ze sobą robaków. Spróbujmy więc Wormsów na żywo!Zbierzcie drużyny, weźcie ze sobą śpiwory i poczujcie się jak robaki, które muszą walczyć o swoje życie!Prowadzący: Dominik JelonZagrajmy w Munchkina, 2h*, aulaGames Room oczywiście czynny całą noc, ale usiądźmy razem i zagrajmy epickie starcie w Munchkina!Nie grał*ś nigdy wcześniej? Nie przejmuj się. W tej grze i tak zasady ciągle się zmieniają...* - Czas podany w przybliżeniu, bo przy dobrych zawodnikach ta gra nigdy się nie kończy.LARP - Ostatni impuls, 2h, sala 205W ostatnim bunkrze na Ziemi, został już tylko jeden człowiek i dwie sztuczne inteligencje, które mają za zadanie dotrzymać mu towarzystwa do końca jego dni. Kiedy drobna usterka zakłóca codzienną rutynę, obydwie AI będą musiały całkowicie zaufać człowiekowi i wyłączyć się na czas naprawy. Zanim to nastąpi, wiadomość trzeba przekazać, a całą trójkę czeka szczera rozmowa o wszystkich kłamstwach, samotności, znaczeniu rodziny i o tym, co naprawdę czyni nas ludźmi.

Ostatni impuls to narratywistyczny nanolarp na 3 osoby skupiony na rozmowie o świadomości, śmierci, cywilizacji, a przede wszystkim – o byciu człowiekiem.Blok larpowy na ŁAŁ poprowadzi grupa Larpowy Ogród (Karolina Wysocka, Sabina Stankiewicz).LARP (ang. live action role-playing) – aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru.Maraton filmowy, sale 10, 11, 12Nocny maraton filmowy, weźcie sobie koce i śpiworki, żeby wygodnie się położyć i całą noc oglądać filmy!

autor

Kajetan Woźnikowski

Student politologii, amator górskich szlaków. Pomysłodawca ŁAŁ. Lubi pokemony, nienawidzi bananów

13 września 2022
left
Poprzedni
wpis
ŁAŁ - na czym polega?
Atrakcje #Niedziela
Następny
wpis
right