Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji

Atrakcje #Piątek

slide

Jak działa ŁAŁ?Pasjonaci przygotowali dla Was niesamowite atrakcje. Chcą się z Wami podzielić swoimi zaintresowaniami w formie wykładów, pokazów czy warsztatów. To nie będą zajęcia nudne czy kojarzące się ze szkołą. Nie musicie się wcześniej zapisywać, bez zobowiązań wejść i spróbować nowych rzeczy, a jeśli się Wam nie spodoba, to w dowolnym momencie wyjść i iść gdzie indziej. Najważniejszy jest Wasz komfort i dobra zabawa! A przy okazji, kto wie, może odnajdziecie nową pasję?Wszystko oczywiście za darmo. Poniżej przedstawiamy plan atrakcji na pierwszy dzień (piątek, 16.09.22). Godz. 16:00Otwarcie pokoju gier, cały czas!Przez cały czas będziecie mogli pograć w nasze gry. Oprócz tego w sobotę w godz. 12:00 – 17:00 odwiedzi nas Strefa Gry z premierami i nowymi grami. Możecie też przynieść swoje tytuły, na pewno znajdziecie chętnych do gry!redakcjaBB na ŁAŁ, 5hBędzie ścianka, fotosy, magazyny i przede wszystkim – będziemy my! Wpadajcie zbić piątkę, pogadać, wziąć nasz magazyn i zrobić sobie wspólne zdjęcie!

Projekt redakcjaBB skupia kreatywnych młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic. Wspólnie, przy wsparciu mentorów, tworzymy teksty, zdjęcia, grafiki, filmy, które publikujemy w naszym magazynie redakcjaBB (dostępnym również online) i na naszej stronie. Organizujemy warsztaty, spotkania, debaty. O podejmowanych tematach i kierunku rozwoju inicjatywy decydują młodzi ludzie biorący udział w projekcie. W naszej społeczności jest obecnie kilkaset osób.Gitarowe INTRO, 1h, sala 17 Jan i Małgorzata Stachura zapraszają na Gitarowe INTRO. W programie mini recital oraz podstawy gry na gitarze.  Godz. 17:00Młody elektronik, 1h, sala 204Zajęcia z układami elektronicznymi - łączymy, tłumaczymy i - o dziwo! - działa. SmartBB zaprasza :DPapier marmurkowy – zrób to sam, 2h*, sala 30Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona marmurkowy papier przy użyciu wody i farb olejnych. 

Jest to propozycja kreatywnej formy spędzania czasu podczas której będziemy świetnie się bawić!

Marmurkowanie papieru to metoda malowania, dzięki której można bardzo szybko i prosto stworzyć małe dzieła sztuki :) Po wysuszeniu zafarbowane kartki mogą posłużyć jako notesy czy bazy do innych kreatywnych prac takich jak np. kartki okolicznościowe. Ale też wystarczy oprawić papier w ramkę i efekt ŁAŁ gwarantowany! 

Uczestnicy mogą przynieść własny papier, który chcą zafarbować.* Czas trwania to 2h, ale w tym czasie można podejść i wykonać własną pracę, co trwa zdecydowanie krócej!Prowadząca: Oliwia Otręba Nauka lutowania na ŁAŁ - odkryj pasję (wrzesień 2018) Godz. 18:00Czym są larpy? – wstęp do gier improwizowanych, 1,5h, sala 201Larpy - improwizowana gra, podczas której wcielasz się w postacie. Możliwe, że słyszysz tę nazwę pierwszy raz, a może znasz ją, jak swój własny ogródek?

Larpowy Ogród to zespół ekspertów, który w kompleksowy sposób wyjaśni Ci, dlaczego potrzebujesz larpów w swoim życiu.

Pod koniec odbędzie się pokazowa prezentacja, w której każdy chętny będzie mógł wziąć udział.Blok larpowy na ŁAŁ poprowadzi grupa Larpowy Ogród (Karolina Wysocka, Sabina Stankiewicz).

Prezentacja automatu telefonicznego Urmet TPE-97/U, 05,h, sala 11Zaprezentuję audytorium automat telefoniczny Urmet TPE-97/U i opowiem nieco o historii publicznych telefonów w naszej Ojczyźnie, zwłaszcza tych z przełomu wieków.Prowadzący Maciej Kawecki Godz. 18:30Cosplay nie taki straszny, 1h, sala 10Dzięki cosplayowi możesz wcielić się w ulubioną postać z ukochanej bajki, gry, mangi, filmu. Ale jak zacząć? Zapraszam na warsztaty- wszystkiego się dowiesz!Prowadząca: Aleksandra MrowiecCiekawe przypadki ciekawskiego przeciętniaka, czyli jak i dlaczego rozpalić w sobie pasję naukową, 1h, sala 107Jeśli Ty lub Twoje dziecko marzy o fascynującej pracy łączącej egzotyczne podróże z ambitnymi wyzwaniami intelektualnymi, ale nie wie, jak to marzenie zrealizować, mam nadzieję, że ten wykład będzie dla Ciebie inspiracją. Na przykładzie własnej drogi od bardzo przeciętnego licealisty do doktora 6. najlepszej uczelni świata, prowadzącego badania wulkanów Morza Śródziemnego i wybrzeża Nowej Zelandii, zaprezentuję Ci praktyczny przepis, jak odkryć w sobie pasję naukową. Wyjaśnię, dlaczego warto zostać naukowcem i dlaczego specjalne uzdolnienia nie są do tego potrzebne. W szczególności przedstawię bardzo konkretne kroki, które warto podjąć w trakcie liceum (a nawet wcześniej) oraz studiów. Podkreślę równięż rolę inspirujących ludzi oraz… „przypadku”. Zapraszam serdecznie wszystkich, zwłaszcza uczniów, studentów, oraz rodziców tychże, bez względu na aktualny poziom zainteresowania nauką.Prowadzący: Kajetan ChrapkiewiczWycieczki górskie, czyli jak nie zginąć na szlaku, 1h, sala 12Dwóch górołazów Kajetan Woźnikowski (zdobywca najdłuższego polskiego szlaku górskiego) i Konrad Marszałek (miłośnik spontanicznych wypadów w Tatry) opowiedzą o wspólnej tegorocznej wyprawie Małym Szlakiem Beskidzkim i udzielą porad, jak zaplanować trasę, co zabrać ze sobą i czy góry rzeczywiście są takie straszne, a także polecą miejsca w Beskidach warte zobaczenia.Prowadzący: Konrad Marszałek, Kajetan WoźnikowskiKajetan Woźnikowski i Konrad Marszałek (od lewej) na Hali Łyśniowskiej. Na ŁAŁ opowiedzą o swoich wędrówkach. Godz. 19:30Pół roku w Ameryce Południowej, 1,5h, sala 11Niedawno wróciłam chyba z największej i najbardziej szalonej ze swoich podróży i chętnie podzielę się swoimi przeżyciami. Opowiem, jak to jest żyć na innym kontynencie i że DA SIĘ podróżować nawet w młodym wieku i będąc dziewczyną :)Prowadząca: Ania PreszWarsztaty z improwizacji teatralnej, 1,5h, sala 201Improwizacja teatralna jest wykorzystywana do nauki wyczuwania scenicznego partnera i wzmacniania energii twórczej grupy teatralnej, natomiast za pomocą jej technik można wyćwiczyć też swobodę pracy w grupie zawodowej czy projektowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą czegoś się nauczyć, wyluzować się i złapać trochę pozytywnej energii w atmosferze kreatywności.

Mile widziany wygodny strójProwadząca: Julia Dwornik 21:00Seans filmu "Mój Krytyk", 1h, sala 12Krótkometrażowy film został w pełni wyprodukowany przez młodych, zdobywających doświadczenie twórców z Bielska i okolic. Trwa 24 minuty i opowiada o podejściu do własnych starań, samoakceptacji i sile wspólnego tworzenia. Teraz, po kinowej premierze jest zgłoszony do wielu konkursów i dostaje się na festiwale. Został m.in. najlepszym filmem eksperymentalnym wakacyjnej edycji London Film Festiwal. Po seansie reżyserka zaprasza na rozmowę o filmie i o tym, jak opowiadać historie rozkręcając oddolnie ważne dla samorozwoju przedsięwzięcia.Zaprasza reżyserka: Julia Polaczek.Warsztaty z improwizacji muzycznej, 1h, sala 17Przedstawienie stylu improwizacji w muzyce rozrywkowej i estradowej na każdy instrument.Warsztaty przeznaczone dla osób, które mają styczność z muzyka i posiadają minimalną wiedzę. Zapraszamy z własnymi instrumentami.Prowadzący: Oskar KubiesLarp - Jay Piper zaprasza Cię do wideorozmowy, 2h, sala 205Stany Zjednoczone, rok 2040.

Sharon Piper siedzi przed ekranem swojego laptopa, odpoczywając po męczącym dniu. Nagle słyszy dźwięk hologramu. Dzwoni Jay, jej zaginiony syn, który uciekł z domu wiele lat temu.Blok larpowy na ŁAŁ poprowadzi grupa Larpowy Ogród (Karolina Wysocka, Sabina Stankiewicz).LARP (ang. live action role-playing) – aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru.  Godz. 22:00Teatr Ognia, 0,5hWieczorny pokaz Prowadząca: Ola Godz. 22:30Maraton filmowy, cała nocNocny maraton filmowy, weźcie sobie koce i śpiworki, żeby wygodnie się położyć i całą noc oglądać filmy!Samoloty papierowe, 2h, sala gimnastycznaZrób swój papierowy samolot i rzuć jak najdalej. Zwycięzca otrzyma nagrodę!Jak to wszystko działa? - świat, człowiek, polityka, 3h, sala 17Porozmawiamy ogólnie o świecie, zahaczając lekko o antropologię, różne nauki o człowieku, przechodząc do konfliktów na świecie i dyskusji o kryzysie klimatycznym. Krótki wstęp i spora dawka wiedzy dla osób, które chciałyby zacząć interesować się polityką lub po prostu lubią o tym słuchać.Prowadzący: Kajetan WoźnikowskiTurniej w DSJ-y, sala 201Pamiętacie stare skoki narciarskie? Tak, dokładnie chodzi o Deluxe Ski Jump 2.1, w które swego czasu grał prawie każdy. Powspominajmy sobie tę grę i zróbmy mały turniej. :)

autor

Kajetan Woźnikowski

Student politologii, amator górskich szlaków. Pomysłodawca ŁAŁ. Lubi pokemony, nienawidzi bananów

13 września 2022
left
Poprzedni
wpis
ŁAŁ - na czym polega?
Atrakcje #Sobota
Następny
wpis
right